O nás

01 / Kdo jsme?

Parta mladých fajn lidí z Ústí nad Labem, kteří pořádají akce pro děti. Akce, na kterých se děti naučí něco z mediální gramotnosti a ještě se skvěle pobaví. 

02 / Co je náš cíl?

Seznámit děti s v dnešní době velice důležitou mediální gramotností. Na našich projektech se děti podívají pod pokličku médií, kultivují si svůj psaný i mluvený projev a dobře se pobaví. Ve spolupráci s našimi lektory a hosty pro děti zajišťujeme bezva program plný vzdělání, zajímavostí a hlavně zábavy.

03 / Co děláme?

Naší hlavní akcí je projekt MEDIATABOR, příměstský mediální tábor v centru Ústí nad Labem. Dále připravujeme mediálně laděné workshopy a další projekty, jako například MEDIAEVENT, kde se snažíme smysluplně využít volné víkendy a prázdniny. Vše funguje jako volnočasově vzdělávací program s výukovými prvky.

  REALIZAČNÍ TÝM  

 Martin Dušek   

  majitel, hlavní vedoucí  

Mám rád výzvy a neumím se nudit! Jednou takovou mojí výzvou bylo realizovat právě vzdělávací tábor pro děti – a tak se v létě 2016 začala psát historie MEDIATABORa. Čerpám ze svých zkušeností - šest let jsem pracoval pro Český rozhlas a spolupracoval s dalšími médii. Poté se můj obor zájmu přesunul do marketingu, kde působím doposud. Pracoval jsem například pro firmy (LUXOR, Euromedia), tak i pro své projekty (Zažijkraj.cz).

Sára Szaffnerová

zástupce hlavního vedoucí

Jsem studentkou posledního ročníku gymnázia a můj cíl je vystudovat vysokou školu v oboru fyzioterapie. Chci především pracovat s dětmi a svou péčí jim pomáhat jak tělesně, tak duševně. Mezi mé zájmy patří fotografování a hudba. Neustále se snažím učit novým věcem a jsem ráda, když své znalosti mohu předávat dál. Na táboře mě baví vést děti k novým poznatkům a zároveň se obohacovat o jejich pohled na svět.

 Terka Dráčková 

vedoucí

Jsem studentkou třetího ročníku na střední škole oboru sociální činnost. V budoucnu chci vystudovat vysokou školu a pracovat jako kurátorka pro děti a mládež, tedy jako osoba zabývající se dětmi s výchovnými problémy. Na tento tábor jsem jezdila od samého začátku, nejdřív jako účastnice a postupně jsem se dostala až do samotného týmu vedoucích a praktikantů. Samotná myšlenka táboru se mi velmi líbí a hlavně to, že se děti učí něco, co se jim v životě bude velmi hodit, ale taky si s naším týmem užijí zábavu.

Maruška Kořánová

Jsem trenérem v trampolínovém centru na Střekově a studuji grafický design. Můj cíl je vybudovat si svoji vlastní firmu, která bude úspěšná. Mezi mé zájmy patří skákání na trampolíně, kreslení a focení. Jsem ráda když se já a nebo ostatní učí novým věcem a také, když je vidět na dětech radost. Na táboře se mi líbí, že se děti učí o zajímavých věcech a nebojí se vypracovat jakýkoliv zadaný úkol .

vedoucí

Jan Pilník

vedoucí

Již od mého útlého věku patří tábory a další akce pro děti k mému obvyklému způsobu strávení letních prázdnin. MEDIATABORu jsem se zúčastnil prozatím pouze jednou, ovšem mě oslovil a rozhodl jsem se i nadále spolupracovat s touto skvělou partou lidí. V roce 2020 dokončuji studium diplomovaného zdravotnického záchranáře. Mezi mé oblíbené činnosti patří fotografování, cestování po přírodě a adrenalinové sporty. V rámci studia jsem získal mnoho cenných zkušeností i o předávání informací nejen dětem a jsem rád, když mohu nadále informace předávat.

Ondra Vlček

vedoucí

Jmenuji se Ondra a je mi 19 let. Studuji ústeckou průmyslovku. Mezi mé koníčky patří airsoft, výlety do přírody a hra na trubku. Aktivně se zajímám o zdravovědu a první pomoc.

Šimon Tintěra

Jsem obyčejný kluk, který se zajímá o mediální tématiku a rozšiřování svoji vlastní kreativity. Na táboře se snažím dětem přinést zábavu. Tábor bych doporučil rozhodne dětem, které mají chuť se vzdělat v okruhu mediálních věcí, které se budou do budoucna určitě hodit. A zároveň se u toho pobavit.

praktikant

Robert Petrenko

praktikant

Jsem student gymnázia a chci studovat na VŠE. Práce s dětmi mě baví, jsem nebojácný a jdu s dobou. Mám rád sporty, turistiku a vaření.

Martin Petrenko

Studuji na Střední průmyslové škole a na tábory jezdím již několik let. Mezi mé koníčky patří sporty, balet, street dance a rád chodím do společnosti.

praktikant

ÚČASTNILI SE NAŠICH AKCÍ:

 JAKO HOSTÉ A LEKTOŘI  

Karel Voříšek
modertátor FTV Prima
Vladimír Hron
moderátor, bavič
Skupina Slza
Kovy - Karel Kovář
youtuber
Sebastian
zpěvák
Jakub Vosáhlo
mentalista, kouzelník
Ladislav Svoboda
hudební dramaturg, kouč
Milan Knotek
ředitel ČRo Sever
Jakub Hajek
grafik, produktový specialista
Vladimír Fanta
scénárista, dramaturg
Tereza Malírová
fotografka
Vladimír Hůda
profesionální pilot dronů
Zdeněk Novák
PR manager EUROMEDIA
Jiří Petrů
kameraman, režisér
Matěj Prošek
majitel callcentra
Veronika Hyšplerová
policejní mluvčí
Pavlína Janečková
moderátorka FTV Prima
Eva Bucharová
moderátorka ČRO Sever
Renata Valešová
moderátorka ČRo Sever
Václav Houfek
ředitel ústeckého muzea
Martin Dlouhý
redaktor časopisu Koktejl
Dalibor Slepčík
zpěvák
Martin Klimeš
šéfredaktor Ústeckého deníku
Milan Král
moderátor ČRo Sever
Show More

©2020 Mediatabor