Rozhovor: Martin Dušek, zakladatel MEDIATABORa

April 30, 2018

S Martinem Duškem, zakladatelem dětského MEDIATABORa, jsme si povídali již před pár lety. Tenkrát s příměstským mediálním táborem konaným v centru Ústí nad Labem - v úžasných prostorách Wolfrumovy vily a zahrady (dnes budova Českého rozhlasu Sever) - začínal. Vystavět tradici a umět v ní pokračovat si zaslouží obdiv, zejména uvážíme-li Martinův mladý věk.

Léto se blíží – pošlete děti k nám na mediatábor!

May 12, 2018

Už třetím rokem probíhají v Ústí nad Labem příměstské vzdělávací tábory s mediální tématikou. Na letošní letní prázdniny připravuje realizační MEDIATEAM další dva.

December 03, 2016

Pozvolna ale jistě se stávají v Ústí nad Labem povedenou tradicí mediální příměstské tábory. Netradiční vícedenní aktivní náplň volného času mohli ústecké děti naplno prožít naposledy o podzimních prázdninách na sklonku října. Seznámily se nejen se základy práce v médiích, ať již v rozhlase, televizi či v tisku, ale navštívily rovněž řadu pozoruhodných městských institucí, dozvěděly se mnoho užitečných informací a navíc si užily spoustu zábavy v kruhu nových kamarádů.

V sobotu 29. října ve večerních hodinách byl v Ústí nad Labem úspěšně zakončen druhý příměstský mediální tábor. V rámci MEDIAEVENTU, jak byl podzimní ročník tábora pojmenován, se z 25 dětí stali na dobu čtyř dnů malí novináři, kteří začali pomalu, ale jistě odhalovat taje mediální práce.

October 27, 2016

Ústí nad Labem - V plném proudu je příměstský podzimní mediální tábor, který odstartoval ve středu v areálu Českého rozhlasu Sever. Mediaevent, jak je projekt pro děti od 11 do 16 let pojmenovaný, volně navazuje na letní Mediatábor. Ústecký deník je partnerem.
 

ČESKÝ ROZHLAS: Pošlete své děti vyzkoušet si novinařinu na Mediální tábor v Českém rozhlase Sever

September 20, 2016

Ústecká redakce i zahrada Českého rozhlasu Sever budou koncem října k dispozici dětem. Na červencový příměstský mediální tábor navazuje během podzimních prázdnin další. Děti si opět zkusí práci novinářů – jejich hlavním tématem bude tentokrát město Ústí nad Labem.

ÚSTECKÝ DENÍK: Podzimní tábor děti zabaví i poučí o mediálním světě

September 19, 2016

Ústí nad Labem - Poznávání mediálního prostředí, ale také mnoho zábavy a her slibuje druhý ročník Mediataboru, který se uskuteční o podzimních prázdninách od 26. do 29. října v prostorách Českého rozhlasu Sever.
 

REGIONÁLNÍ TELEVIZE: Mediální tábor byl úspěšný (VIDEO)

August 03, 2016

Ústí nad Labem má za sebou svůj první příměstský Mediální tábor. Po dobu několika dnů měli možnost přihlášené děti zažít na vlastní kůži, jaké to je stát se reportérem, kameramanem, moderátorem či třeba knihovníkem. Iniciátorem a hlavním garantem prvního tábora zaměřeného na oblast médií byl Český rozhlas Sever a již pár dnů po jeho skončení mohou pořadatelé zkonstatovat, že se skutečně vydařil.

July 28, 2016

Týden plný zážitků z mediálního prostředí zažilo 36 dětí ve věku od 11 do 16 let na příměstském Mediatáboře, který se konal ve vile Českého rozhlasu Sever v Ústí nad Labem.

REGIONÁLNÍ TELEVIZE: Mediální tábor (VIDEO)

July 23, 2016

Dětem z Ústí nad Labem a okolí letošní prázdniny zpestřil příměstský mediální tábor. Zájemci ve věku od jedenácti do šestnácti let si díky tomu mohli po dobu jednoho týdne postupně vyzkoušet práci s kamerou, nebo se podívat pod pokličku rozhlasu.

ÚSTECKÝ DENÍK: Mladí novináři se zdokonalili na ústeckém Mediatáboru

July 19, 2016

Ústí nad Labem - Týden plný zážitků si užily děti na příměstském mediálním táboře Mediatábor v Ústí nad Labem. Vyzkoušely si vše, co by správný novinář měl ovládat, ale hlavně se dobře bavily! Tábor navštívili také různé hvězdy a známí lidé.
 

ÚSTECKÝ DENÍK: Táborníci odhalují taje novinařiny

July 12, 2016

Prvního ročníku příměstského mediálního tábora se v Ústí nad Labem účastní 36 dětí.
 

May 25, 2016

Natáčet profesionální kamerou, nahrávat rozhovory v rozhlasovém studiu i v terénu na mikrofon a také správně dýchat a mluvit – to a mnohem více se naučí děti na letním Médiatáboře mezi 10. a 15. červencem 2016 v prostorách Českého rozhlasu Sever.

ENTER: Dětský mediální tábor

February 23, 2023

ÚSTECKÝ DENÍK: Letní prázdniny dětem zpestří mediální tábor

Ústí nad Labem - Zpestřit letní prázdniny o nezapomenutelné zážitky může dětem příměstský mediální tábor, který se bude konat od 10. do 15. července v prostorách Českého rozhlasu Sever v Ústí n. L.

Please reload